Algorytm Google przy ustalaniu rankingu stron bierze pod uwagę szereg czynników, które wpływają na widoczność witryny w wyszukiwarce. Jednym z najbardziej istotnych czynników jest SEO linkbuilding, czyli pozyskiwanie linków zewnętrznych. Linkowanie polega na zdobywaniu klikalnych odnośników (linków) na zewnętrznych stronach internetowych. Proces ten działania niczym system głosów, w którym jedna strona poleca drugą i przekazuje jej autorytet. Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że czym więcej odnośników do naszej strony pozyskamy – tym lepiej.

Jeszcze do 2013 roku w głównej mierze tak właśnie wyglądało pozycjonowanie. Osoby zajmujące się pozycjonowaniem stron odpalały automaty lub systemy wymiany linków, jakie generowały setki, tysiące, a czasem nawet miliony odnośników w krótkim czasie, a pozycja strony szybko wędrowała do góry. Dziś zamiast pozyskiwać linki niskiej jakości, należy zwrócić szczególną uwagę na jakość domen z której prowadzą odnośniki i ich dywersyfikacje. Linkowanie stało się więc dużo trudniejsze, a przez to generuje więcej pytań osób związanych z branżą pozycjonowania stron lub firm które robią SEO strony na własną rękę.

Widząc problem postanowiłem głębiej przeanalizować najpopularniejsze fora i grupy dotyczące tematyki pozycjonowania stron i znaleźć pytania z którymi najczęściej mają problem osoby zajmujące się marketingiem w Google oraz na nie odpowiedzieć.

linkbuilding outsource

Linkbuilding – najczęściej zadawane pytania

Cześć wszystkim. W jaki sposób mogę pozyskać wysokiej jakości linki przychodzące?
Ewentualnie ma ktoś jakąś ofertę w rozsądnej cenie? Widzę ich sporo, np. na Allegro, ale to loteria i tak naprawdę nie wiesz, za co płacisz.

Źródło: https://www.facebook.com/groups/496083163758299/permalink/2480801938619735/

Dla osoby, która ma małe doświadczenie w pozycjonowaniu stron przygotowanie dobrej kampanii linkbuildingu może stanowić sporą trudność. Po pierwsze co to znaczy wysokiej jakości linki przychodzące? Dla mnie to linki z miejsc, które cieszą się dużą popularnością użytkowników, dobrą widocznością w wyszukiwarce Google, najlepiej, gdy są tematycznie powiązane z pozycjonowaną stronę i konkurencja nie ma do nich dostępu.

Czy Allegro jest miejscem na którym warto kupować linki i pozycjonowanie? Moim zdaniem zdecydowanie NIE! Na polskim rynku istnieje wiele firm, które wyspecjalizowały się w outsourcingu usług SEO takich jak copywriting czy tworzenie linków. Firmy te mają doświadczenie i wiedzę jak ocenić domenę na której publikowane będą linki czy to w postaci postów i komentarzy lub artykułów sponsorowanych.

Należy pamiętać, że linki kosztują – wiedzę, pieniądze, czas. Tania oferta, jakie zwykle znajdujemy na Allegro powinna od razu zaświecić lampkę uwagi, że nie tędy droga. Pozycjonowanie stron internetowych z roku na rok jest coraz droższe, trudniejsze i wymaga większych nakładów pracy.

BRAK LINKÓW VS. BYLE JAKIE LINKI

Cześć

Mam sporo niszowych (podkreślam) projektów (topy 1-10 z samym contentem) i zastanawiam się jak do nich podejść – czy lepiej mieć pustą domenę czy np. odkupioną po jakimś seo zapleczu?

Czytałem np. testy Neila Patela, z których wynika, że lepszy byle jaki (np. spam-koment na zagranicznym forum) link niż żaden.

Jakie są Wasze doświadczenia? Czy warto iść w domeny po zapleczach?

W załączniku przykładowa domena z ahrefs. Swoich linków raczej szybko nie będę zbierał – z różnych powodów.

Z góry dzięki za podpowiedzi 1f642

Źródło: https://www.facebook.com/groups/496083163758299/permalink/3074331969266726/

Tradycyjna metoda zdobywania linków do zaplecza SEO polega na tworzeniu setek odnośników za pomocą automatów spamujących. Odradzam kupno domen po zapleczach SEO, ponieważ mogą na nich „gościć niespodzianki” w postaci filtrów/banów. Lepiej przeszukać tematyczne strony z dobrą widocznością w Google za pomocą automatów takich jak darmowy XENU i znaleźć broken links (czyli linki do domen ze statusem no such host).

Domeny takie mają zwykle mniej linków, ale automatycznie zyskujemy domeny, które podlinkowane są z miejsc tematycznie powiązanych z naszą, a dodatkowo za pomocą Wayback Machine mamy możliwość podejrzeć co historycznie znajdowało się na domenie.

Czy lepszy link ze spamowego forum niż żaden? Moim zdaniem nie! Wyszukanie wygasłych domen podlinkowanych z dobrej jakości stron zajmuje tyle samo czasu co znalezienie domen po zapleczu, a zapewnia większe bezpieczeństwo i lepszej jakości linki na start.

Narzędzia do określenia jakości strony internetowej, jako wartościowej, na której warto dać linki/wpisy sponsorowane do pozycjonowania własnej strony.
Uprzejmie proszę o podanie przykładów. Miło, jeśli będą to darmowe narzędzia.

Źródło: https://www.facebook.com/groups/496083163758299/permalink/2961268417239749/

Ciężko w tym wypadku wybrać tylko jedno narzędzie, ale gdybym miał postawić na jeden czynnik wybrałbym widoczność strony w naturalnych wynikach wyszukiwania, jaką można sprawdzić za pomocą narzędzi takich jak Senuto czy Semstorm. Ponadto ważna jest tematyczność, a tą można sprawdzić ręcznie, zwyczajnie wchodząc na stronę www.

Istnieją co prawda narzędzia oceniające moc linków takie jak MajesticSEO oraz Ahrefs jednak w przypadku Majestica łatwo manipulować parametrami Trust i Citation Flow, ponieważ opierają one swoje algorytmy wyłącznie na linkach, nie biorąc pod uwagę optymalizacji strony, contentu czy kwestii technicznych.

Hej, jak najlepiej wstawiać linki brandowe w stopce klientów? I czy w ogóle warto?

Źródło: https://www.facebook.com/groups/496083163758299/permalink/3025896490776941/

Linki brandowe w stopce klientów najlepiej wstawić w postaci „czystego” adresu URL lub po prostu w postaci brandu. Należy pamiętać, że będą to linki sitewide, czyli takie, jakie występują na każdej podstronie serwisu. Czy warto? Moim zdaniem tak. Jest to dobre miejsce na reklamę firmy. Jeśli wykonasz ładną stronę internetową, dlaczego miałbyś nie pochwalić się swoim „produktem”?

Czy jest jakaś metoda sprawdzenia tego czy kupione linki przynoszą efekty. Mam na myśli czy jest jakieś narzędzie, które choćby w dużym przybliżeniu pokaże wzrost rankingu witryny ze względu na dobre linki?
I przy okazji poproszę o propozycje linków na priv 1f642:-) Branża muzyka popowa/film, ale bardziej muzyka.

Źródło: https://www.facebook.com/groups/496083163758299/permalink/2599085026791425/

Linki to tylko jeden z czynników rankingowych, nadal bardzo ważny, ale jeśli inne czynniki takie jak optymalizacja, content, kwestie techniczne itd. będą niedopracowane to nawet najlepsze linkowanie nie przełoży się na docelowy wzrost ruchu na stronie. Skuteczne pozycjonowanie stron to suma wielu różnych czynników.

Jak wyżej wspomniałem, narzędziami, które pokazują jakie efekty przynoszą poczynione działania SEO są na polskim rynku Senuto i Semstorm, które na podstawie pozycji w wynikach wyszukiwania Google na wybrane słowa kluczowe estymują potencjalny ruch.

—LINK BUILDING—

Cześć, jakie polecacie narzędzie do link buildingu? Szukam prostego i w umiarkowanej cenie. Chciałbym tylko, aby można było:

– wyciągnąć linki konkurencji w przejrzystej formie, czyli domena, a nie zdublowane 500 linków z jednej domeny

– żeby te linki były uporządkowane pod kątem mocy/jakości

– sprawdzić linki do swojej domeny/domen (max 3)

– żeby można było sprawdzić, czy z danej domeny mam już link
Tylko tyle i aż tyle 1f642

Źródło: https://www.facebook.com/groups/496083163758299/permalink/2263298493703415/

Na rynku królują obecnie dwa narzędzia to takich czynności – Ahrefs oraz MajesticSEO. Nie są to jednak narzędzia stricte do link buildingu, a raczej do analizy miejsc i podejrzenia działań konkurencji. Dzięki analizie konkurencji możemy sprawdzić listę stron internetowych na jakich linki posiada nasza konkurencja i spróbować również je tam dodać, proces ten nazywany jest relinkowaniem.

Warto wiedzieć jednak, że tak na prawdę lista odnośników konkurencji może się znaczenie różnić od danych pokazywanych w Ahrefs i MajesticSEO. Zaobserwowałem, że Majestic nie widzi wszystkich starych linków. Ponadto warto wiedzieć, że sprytna konkurencja posiadająca wysokiej jakości zaplecze SEO zablokuje dostęp dla robotów tych narzędzi, przez co link nie będzie widoczny w serwisie. Również część SWLi posiada zablokowaną możliwość śledzenia linków np. Statlink.

linkbuilding outsource

Zakup „konkurencyjnej” domeny z dłuższą historią i minimalnie lepiej wypozycjonowanej pod kluczowe hasła.
Celem jest oczywiście podskoczenie w tych hasłach.
Warto poruszać temat?
Jak wykorzystać taką stronę? Redirect, czy raczej podlinkowanie?

Źródło: https://www.facebook.com/groups/496083163758299/permalink/2811844562182136/

Jeśli domena konkurencyjna, którą udało się przejąć posiada lepsze pozycje pod słowa kluczowe to postawiłbym na niej stronę z danymi kontaktowymi mojej firmy i dalej pozycjonował. Przekierowanie 301 nie działa już tak dobrze w pozycjonowaniu jak kiedyś. Zawsze lepiej mieć dwie strony internetowe na pierwszej stronie wyników niż jedną ;)

Google preferuje linki naturalne. Czy wartościowe są linki na stronach moich partnerów, które są słabo rozwijane i mają PR <2 , niskie PA i DA? Czy lepiej jest skupić się tylko na tych co mają PR3 i pozostałe parametry na przyzwoitym poziomie. Oczywiście nie ma tam katalogu firm, więc link wyglądałby na naturalny. Dziękuje za pomoc.

Źródło: https://www.facebook.com/groups/496083163758299/permalink/916343525065592/

Google nie preferuje linków naturalnych. Google tak naprawdę nie jest w stanie ocenić czy link jest naturalny czy stworzony przez człowieka w celu manipulacji wynikami wyszukiwania, dopóki ktoś „mądry” nie podpowie mu tego poprzez umieszczenie linków w disavow tool lub oznaczy atrybutem rel=sponsored.

To mit, że linki naturalne są lepsze od sztucznych, tylko dlatego, że są naturalne. Posłużę się w tym miejscu przykładem. Wolelibyście naturalnego linka, którego użytkownik umieścił na zaspamowanym forum z setkami linków wychodzących czy kupionego linka na Onecie lub domenie rządowej? Ano właśnie :)

Druga sprawa. Temat jest stary (z 2015 roku), ale warto go poruszyć, ponieważ na Allegro nadal sprzedawane są linki z Page Rankiem. Nie ma sensu patrzeć obecnie na wartości takie jak PR, ponieważ są one od dawien dawna nieaktualizowane. Trzymajmy się czynników takich jak wiek domeny, ruch z wyszukiwarki Google, występowanie spamu na domenie, tematyczność, jakość i ilość linków przychodzących.

Hej, dziś od agencji usłyszałam, że link follow I nofollow ma już dokładnie takie samo znaczenie i przerzucają taką samą siłę strony tam gdzie linkują!? Mam zupełnie inne doświadczenia i wiedzę, więc może ktoś z Was się ze mną podzieli swoją wiedzą w tym temacie?

Źródło: https://www.facebook.com/groups/496083163758299/permalink/2758325937533999/

Google obecnie traktuje linki oznaczone atrybutem nofollow wyłącznie jako sugestie – więc takie linki mogą przenosić moc SEO! Co więcej linki nofollow są nawet wskazane, aby zdywersyfikować źródła i typy pochodzenia linków. Ponadto można je wykorzystać w świadomym budowaniu wizerunku oraz pozyskać dodatkowy ruch na stronę www.

Jeszcze jedno pytanko. Tym razem o linki.
Dzisiaj już tylko kupuje się linki czy warto pchać się we własne zaplecza?
Katalogowanie coś jeszcze daje? Czytałem info o zamknięciu katalogu WP.
Jesli kupowanie linków, to gdzie najlepiej kupować? Znane giełdy? Wstępnie interesuje mnie branża nieruchomości.
Od razu uprzedzam pytania: budżet jest skromny, bo to projekty na boku 😜

Źródło: https://www.facebook.com/groups/seowcy/permalink/2343691025655186/

Czy warto pchać się we własne zaplecza? To zależy ;) Jeśli jest to mały projekt i branża nie posiada dużej konkurencyjności głupotą byłoby budowanie zaplecza, które trzeba rozwijać, inwestować i poświęcać czas oraz zasoby na jego podlinkowanie. Co innego w dużych projektach i bardzo konkurencyjnych branżach, gdzie bez tematycznego zaplecza ciężko osiągnąć topowe pozycje.

Jeśli kupowanie linków, to gdzie najlepiej kupować? Ja w zakresie linkowania i copywritingu korzystam z usług Redelement.pl. Znam osoby z tej firmy osobiście i mam do nich pełne zaufanie. Ponadto gwarantują mi wysoką jakość, na co szczególnie zwracam uwagę ja i moi klienci. Oczywiście na polskim rynku działa obecnie bardzo dużo firm oferujących outsourcing linkowania i można na własną rękę sprawdzić jakość oferowanych przez nie usług.

Wszelkie linki umieszczone na zapleczu firmy bo zakończeniu umowy zostaną odpiete. Co to znaczy w praktyce?

Źródło: https://www.facebook.com/groups/442354239142826/permalink/1436233359754904/

Zaplecze to strony internetowe, które firmy SEO tworzą w celu manipulacji wynikami wyszukiwania i umieszczają na nich linki prowadzące do strony klienta. Jeśli firma po zakończeniu umowy odpina linki z zaplecza to znaczy to tyle, że domena straci moc, którą zapewniały jej te odnośniki, a w konsekwencji zapewne obniży się jej widoczność w Google.

Pamiętajmy, że firma SEO nie ma w interesie utrzymywać na swoim zapleczu, za które ponosi niemałe koszta, linków byłego klienta. Jest to więc w pełni zrozumiałe, że firma zdejmuje linki. Wyjątkiem może być sytuacja w której w umowie wpisane jest, że linki zostają na zapleczu firmy po wygaśnięciu umowy. Sam jednak tego nie praktykuje.

Mam stronę z SSL. Czy link do mojej strony z http jest z reguły tak samo „wartościowy” jak z https?

Źródło: https://www.facebook.com/groups/442354239142826/permalink/2444876078890622/

Jeśli użytkownik ma na stronie poprawnie wykonane przekierowanie 301 z wersji http na https to większość tak zwanego linkjuice (mocy linków) przejdzie na stronę pozycjonowaną, nawet mimo tego, że prowadzi do niej odnośnik bez https. Część starszych serwisów nadal niepoprawnie parsuje linki z https i istnieje tam wyłącznie możliwość dodania linka z http. Dotyczy to głównie starszych serwisów ogłoszeniowych lub baz firm.

Czy dopisywanie do katalogow jeszcze ma sesns? W jaki sposob pozyskac wartosciowe linki? Z gory dziekuje za odp

Źródło: https://www.facebook.com/groups/442354239142826/permalink/1009847722393472/

Dodawanie strony do standardowych katalogów SEO nie ma większego sensu, a takie linki nie przełożą się na widoczność strony w wyszukiwarce. Wyjątkiem są jednak bazy firm, które są działami większych serwisów np. regionalnych stron i posiadają dobrą widoczność w Google. W pozycjonowaniu lokalnym bardzo popularną metodą budowania linków są wizytówki NAP, czyli strony, jakie pozwalają na zamieszczanie cytatów NAP o których więcej możesz przeczytać w moim artykule na rankit.pl pt. „Cytaty NAP w pozycjonowaniu lokalnym„.

Witam,
czy warto inwestować czas w pisanie komentarzy na blogach z blogspot.com? Warto budować profil linkowy w taki sposób?

Źródło: https://www.forum.optymalizacja.com/topic/271850-linki-z-komentarzy-na-blogspot-kopia-czy-nie

Jeśli piszemy komentarze na dobrej jakości, tematycznych i powiązanych z naszą stroną blogach opartych o platformę blogspot.com to jest to bardzo dobra forma zdobywania odnośników. Co prawda komentarze te posiadają atrybut nofollow, jednak Google oficjalnie potwierdziło, że jest to wyłącznie sugestia dla robota wyszukiwarki i takie linki mogą (są ;)) być brane przy ustalaniu rankingów w procesie pozycjonowania stron internetowych. Ponadto komentowanie buduje wizerunek firmy lub osoby jako eksperta w danej dziedzinie i może generować dodatkowy ruch użytkowników na stronę internetową.

Cześć!

Posiadam 3 zaplecza pozycjonerskie. Jedno jest już ze mną od roku, dwa następne są dopiero w etapie przygotowania (Instalacja wtyczek, pisanie pierwszych treści, dobór słów kluczowych do artykułów). Wszystkie postawione na WordPress.

Czy dobrą praktyką jest pozycjonowanie jednego zaplecza na drugim? Mam na myśli sytuację, w której piszę jakiś artykuł na bloga, w którym linkuję do swojego drugiego zaplecza. Słyszałem opinię, że należy odseparować od siebie zaplecza pozycjonerskie, a najlepiej to żeby każda domena była zakupiona na innym koncie. Ile w tym prawdy?

Czy w przypadku zaplecza poyzcjonerskiego, wykupujecie dla każdego z nich osobną domenę, czy mogę mieć ich kilka na darmowych subdomenach?

Źródło: https://www.forum.optymalizacja.com/topic/276413-wzajemna-reklama-zaplecz-pozycjonerskich

3 zaplecza to tak naprawdę bardzo mało. Jeśli jest to zaplecze wykonane zgodnie ze sztuką to nie widzę problemu, aby mądrze linkować je między sobą. Warto jednak pamiętać, że takie działania trzeba podeprzeć również pozyskiwaniem linków z innych stron www, aby nie było to zamknięte koło linkowania.

W przypadku zaplecza warto postawić na jak największą dywersyfikację DNS, ip, domen, danych rejestracyjnych. Odradzam tworzenie zaplecza na darmowych subdomenach ponieważ mogą one zostać w każdym momencie zamknięte i cała nasza praca zniknie razem z nimi ;) Domena kosztuje kilka złotych, to nie jest duży wydatek. Warto stawiać zaplecze na własnych domenach.

Witam,
czy podlinkowanie (np. blastem) profilów, które zawierają link nofollow ma sens? Profile utworzone są na portalach z wysokim DR. Czy dodatkowe linki wzmocnią je w jakiś sposób?

Źródło: https://www.forum.optymalizacja.com/topic/275339-linkowanie-profil%C3%B3w-z-nofollow

Moim zdaniem nie warto. Jeśli już bawić się w tego typu praktyki z kategorii black hatu to szedłbym raczej w kierunku miejsc, które będą lepiej podlinkowane wewnętrznie niż profile. Oczywiście są zdecydowanie lepsze źródła podlinkowania takie jak artykuły sponsorowane, zaplecze SEO, komentarze na blogach, wpisy na forach itp.

Wracając jeszcze do profili, które jeszcze parę lat temu były bardzo popularne. Obecnie zalecałbym je wyłącznie pod kątem wizerunkowym. To znaczy, jeśli będziemy aktywnie budować swój wizerunek i udzielać się forum, bądź portalu, takie profile mają sens.

Czy linkujecie swoje artykuły gościnne (pozyskane np. z pośrednictwem Whitepress)?

Jeżeli tak to w jaki sposób?

Pytam ponieważ, z jednej strony warto chyba podnieść moc takiego artykułu poprzez jego podlinkowanie. Ale z drugiej strony właścicielowi strony mogą się nie spodobać niektóre działania.
Czy/Jak je więc likować?

Źródło: https://www.forum.optymalizacja.com/topic/273191-linkowanie-artykulow-goscinnych

Warto podlinkować zdobyte odnośniki, ale z głową i z dobrej jakości miejsc. Należy pamiętać, że artykuły które publikujemy sami lub przez platformy contentowe są widoczne na stronach głównych serwisów tylko przez jakiś czas. Dopóki nowe wpisy nie zepchną ich na dalsze podstrony. Warto zadbać o dobrą widoczność takiego artykułu w Google, ponieważ będzie on generował stałe wejścia nowych użytkowników, a ponadto przekazywał większą moc linków.

Oczywiście właściciele takich serwisów są wyczuleni na działania związane z podlinkowaniem, ale wiąże się to bardziej z wykorzystaniem niskiej jakości źródeł linków jak SWLe, przez które taki serwis może mieć problem.

Linki pozyskane poprzez działania content marketingowe można podlinkować za pomocą innych artykułów lub poprzez komentarze na blogach i wpisy na forach. Pamiętajmy jednak o zadbaniu o dobrej jakości strony i tematycznie pasujące wątki.

Czy warto podlinkowac wizytowki NAP swlem ? jezeli tak kto ktorym ? ( swoja droga uzywam idexera do zaindeksowania wpisow )

czy wogole warto podlinkowac linki swlem ?

Źródło: https://www.forum.optymalizacja.com/topic/272940-czy-warto-podlinkowac-wizytowki-nap-swlem

Jestem fanem podlinkowania zdobytych odnośników i wzmacniania ich wartościowymi linkami. SWLe z reguły nie są jednak wartościowym źródłem linków przychodzących! Wyjątkiem mogą być systemy zamknięte, oparte o wysokiej jakości domeny, z których korzysta niewiele osób. W praktyce bardzo ciężko o taki SWL. Odpowiadając więc na powyższe pytanie, lepiej nie podlinkować wizytówki NAP z systemu wymiany linków.

Witajcie.
Czy jest sens dodowania zaplecza do GSC gdzie są dodane strony które się pozycjonuje ?
Mam 2 blogi do pozycjonowania o tematyce sportowej. Zaplecz będzie kilkanaście, czy jest sens dodawać je do GSC ? Zaplecza mogą być spamowane, i nie jestem pewny czy nie zaszkodzi to stronom pozycjonującym. Google przecież powiąże właściciela stron spamowanych z tymi dobrymi.

Źródło: https://www.forum.optymalizacja.com/topic/272743-budowa-zaplecza-a-gsc

Założenia i tok myślenia autora od początku są błędne. Nie ma sensu budowania zaplecza spamowego. Przede wszystkim dobre zaplecze SEO to strony, które nie wyglądają jak zaplecze, a normalne strony www z wartościową treścią i cieszące się dobrą widocznością w wyszukiwarce Google. Dobre zaplecze powinno generować ruch użytkowników do strony docelowej.

Wracając do pytania – warto dodać stronę wspierającą do narzędzi Google dla webmasterów, najlepiej jeśli posiadamy kilka kont Google. W Search Console znajdziemy wiele cennych informacji takich jak: informacje o potencjalnych karach (informacje szczególnie istotna w przypadku kiedy stawiamy zaplecze na domenach z przechwytu), linki przychodzące, skuteczność w wynikach wyszukiwania etc.

Pytanie. Czy lepiej umieszczać wpisy na stronach branżowych lub zbliżonych do działalności? Czy na stronach o mocniejszych parametrach ale nie związanymi bezpośrednio z branżą (np. artykuły na każdy temat w serwisie ogłoszeniowym) ?

Źródło: https://www.facebook.com/groups/496083163758299/permalink/3135229439843645/

Warto umieścić linki i tu i tu. Warunek jest jeden. Nie powinny to być serwisy zaspamowane i z niskiej jakości treścią, ponieważ takie strony prędzej czy później mogą otrzymać karę ze strony Google, a to z kolei może uderzyć w naszą stronę.

Podsumowanie linkowania – odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Linkbuilding to działania które mogą sprawiać trudności wielu niedoświadczonym pozycjonerom. Przede wszystkim warto się jednak kierować w nim jakością, a nie ilością zdobytych odnośników. Stawiajmy na linki wysokiej jakości, z dobrych domen, otoczone ciekawym tekstem zawierającym słowa kluczowe. Linkowanie to nadal jeden z najważniejszych czynników w pozycjonowaniu i mimo upływu lat jego znaczenie nadal jest kluczowe w walce o wysokie pozycje w wyszukiwarce Google.

Masz pytania dotyczące linkowania? Nie zgadzasz się z moją opinią? Podziel się swoją opinią w komentarzu :)

Podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco? Polub mój fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/pozycjonowaniekordian/.

Masz pytania dotyczące marketingu pozycjonowania stron i marketingu w Internecie? Dołącz do mojej grupy https://www.facebook.com/groups/2325630837657161/.

linkbuilding outsource